počet produktů
0
cena nákupu
0 CZK
měna: CZK
Kategorie
Statické stránky
خرید وی پی ان خرید کریو خرید vpn خرید فیلتر شکن Google
خرید vpn خرید vpn

Typy baterií

Typy a hlavní rozdělení  autobaterií:

Standardní autobaterie
Jsou vhodné zejména pro starší typy  vozidel  od osobních až   po nákladní, autobusy a zemědělskou techniku.Dnes se často již  výrábí jako hybridní se  sníženou potřebou údržby a s minimálním odparem.Kontrolní perioda je prodloužená.
Bezúdržbové autobaterie
Jako legovací prvek olova mřížky se často užívá  např.Ag, Ca, Sn, ap. Vyznačují se hlavně vyšším výkonem při startu, prodlouženou životností a dobře snáší vysoké nabíjecí proudy  moderních  vozidel.Jsou mnohdy zcela  uzavřené, bez možností kontroly hladiny elektrolytu.Špatně snáší hluboké vybití.V takových případech dochází   k poškození autobaetrie.Výrábí se  jak pro osobní, tak i pro nákladní vozidla.
Trakční baterie
Jsou určeny  k napájení stabilním stejnosměrných proudem různých zařízení.Používájí se pro lodě,obytné přívěsy, chaty, invalidní vozíky, golfové vozíky, zvedací zařízení ap.Jejich zesílené mřížky umožňují dlouhodobé vybíjení bez poškození.Jejich životnost je několik set  vybíjecích a nabíjecích cyklů.Ale i u těchto baterií je nutno je co nejdřive , lépe však ihned po práci nabít do znaku plného nabítí.Skladovat  při plném nabítí.
 
Typy a hlavní rozdělení  motobaterií:

Standartní
Tyto mototobaterie se vyrábí již jen pro tarší typy motocyklů.
AGM
Motobaterie  AGM mají kyselinu  vázanou  do skelného rouna.Označují se také jako rounové.Motobaterie je zcela bezúdržbová a je odolná proti překlopení. Odvětrání motobaterie je zabezpečeno tlakovým ventilem.
MF
Motobaterie MF jsou dadávané z výroby již nabité a hermeticky uzavřené. Elektrolyt je ve formě pasty.Dobře snáší vibrace motocyklu.
Motobaterie AGM a MF  jsou určeny pro moderní motocykly a nedoporučuje se je nahradit  standardními motobateiemi.
Motobaterie je nutno v zimní odstávce motocyklu průběžně, asi jednou za měsíc nabíjet. Nabíječky vhodné pro nabíjení motocyklových bateriií koupite také u nás.
Motobaterie má samovolné vybíjení až 1% za den.Pokud necháte takto baterií samovolně vybít, většinou se zničí.خرید vpn خرید vpn خرید vpn