počet produktů
0
cena nákupu
0 CZK
měna: CZK
Kategorie
Kontaktní formulář
captcha
خرید vpn خرید کریو خرید vpn آیفون خرید vpn اندروید خرید وی پی ان خرید فیلتر شکن
دانلود سریال عاشقانه دانلود فصل دوم شهرزاد دانلود سریال عالیجناب دانلود فیلم ایرانی Google

O bateriich

Pro zabezpečení bezproblémového provozu Vaší startovací autobaterie je nutné pro ni zabezpečít dobré pracovní podmínky  a přiměřeně se o ní starat. Kvalitní autobaterie v moderních vozidlech, vybavených  množstvím elektrických zařízení , mnoho úkonů nepotřebuje.To ale jen v případě, že vše pracuje tak, jak má.
Hlavně v zimním období udržujte autobaterií v čistotě, kdy se silnice  často solí. Na baterii  se může usazovat vrstvička solanky a ta způsobuje vybíjení autobaterie mezi póly. Autobaterie potom nedrží kapacitu.
Také je bezpodmíněčně nutné řádně uchytit baterii v držáku. Mnohdy se stává, že motorista má autobaterií má ve vozidle jen tak volně položenou  bez  připevnění. Takto provozovat autobaterií je velmi nepezpečné. V případě i třeba jen menšího nárazu vozidla např. při nehodě, dojde k jejímu posunu a nebo převrácení. Při doteku kladného pólu  o  kostru vozidla dojde ke zkratu. Při průměrném  startovacím výkonu  autobaterie  400-500 A dochází k silnému vývinu tepla a ten může způsobit  požár vozidla. Volně položená  autobaterie  také trpí otřesy při provozu. Z mřížky vypadává aktivní látka a tím se baterie znehodnocuje.
Nabíjecí napěti  měřeno na svorkách autobaterie musí být min.13,8V. Lépe je  však  14-14,4V. V tom případě je správně napájena  a je dobrý předpoklad dlouhé životnosti.
Autobaterie provozováná v podbitém stavu  bude mít život velmi krátký. Bude brzy zasulfátováná a tím zničená.Takzvaně "zasířená autobaterie" má z části a nebo zcela desky zanesené  sirníkem olova a tato látka způsobí snížení kapacity a tím i startovacího výkonu autobaterie.
Opačný případ je přebíjení nad 14,4V. V tomto případě dochází k vypadavání  činné látky z desek  elektrod. Ani v tomto případě nebude autobaterie sloužit delší dobu.
Hlavně v zimním období se často setkávám s motoristy, kteří mají potíže s autobaterií v moderních vozidlech. Při kontrole a měření zdrojové soustavy je při tom  vše v pořádku. Důvodů může být hned několik:
1. Krátké jízdy po městě, kdy se autobaterie nestačí plně nabít po předešlém startu. Do stavu před  startem se autobaterie dostane asi po 30 minutách chodu  motoru.
2. Při delší odstávce z provozu je autobaterie vybíjená samotným vozidlem  tzv. klidovým odběrem.  Jedná se zejména o imobilizér, řídicí jednotku vozidla, paměti autorádia, centrální zamykání  s alarmem apd.
Zde je vidět, jak málo stačí k tomu, aby  vaše autobaterie  nepřežila ani záruční dobu.
V každém případě je lepší  těmto stavům předcházet a je to samozřejmě i mnohem levnější...
 
دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google
خرید vpn خرید vpn خرید vpn